Środa, 5 grudnia 2018

Nowy serwis internetowy - prace wdrożeniowe

Informujemy, iż do końca stycznia 2019 roku będą trwały prace związane z końcowym etapem wdrażania nowego serwisu internetowego Instytutu Zdrowia w Warszawie.

Aktualnie trwają prace związane z wdrażaniem nowego serwisu internetowego Instytutu Zdrowia w Warszawie. Uzyskanie pełnej funkcjonalności poszczególnych elementów systemu powinno nastąpić do końca stycznia 2019.
Do czasu zakończenia procesu wdrażania nowego systemu mogą pojawiać się błędy (zwłaszcza w wyświetlaniu stron – 404) oraz czasowe ograniczenia lub wyłączenia dostępnych już funkcji.

Chcąc dostosować się do rosnących potrzeb użytkowników Narodowe Centrum Zdrowia podjęło decyzję o zmianie wyglądu serwisu internetowego oraz wprowadzeniu nowych funkcjonalności poprawiających jego użyteczność.

Nowy serwis izww.pl stworzony został zgodnie z aktualnymi trendami obowiązującymi w projektowaniu internetowych serwisów. Nowy serwis internetowy Instytutu jest bardziej czytelny, zwłaszcza dzięki zastosowaniu technologii responsywnego dostosowywania się serwisu do typu urządzenia na którym jest wyświetlany.

Oprócz nowoczesnej szaty graficznej, przede wszystkim przewidziano w serwisie szereg udogodnień dla użytkowników dzięki zastosowaniu najnowszych technologii IT.

Nowe funkcje i rozwiązania:

IKU - Indywidualne Konto Użytkownika

Każda osoba, która zarejestruje się w serwisie, otrzyma dostęp do swojego indywidualnego konta użytkownika, czyli IKU. Za pośrednictwem IKU możesz zamawiać usługi oferowane przez Instytut, składać wnioski oraz dokonywać rozliczeń.

Centrum Wniosków

System elektronicznego składania wniosków i deklaracji. Dzięki temu modułowi, możesz złożyć on-line cyfrową deklarację członkowską, wniosek o patronat lub załatwić inną ważną sprawę.

Elektroniczna obsługa zamówień

Zamawiaj za pośrednictwem swojego IKU usługi oferowane przez Instytut, m.in. możesz zamówić certyfikację swoich wyrobów, akredytować placówkę medyczną lub zapisać się na kursy, szkolenia bądź też konferencję. Cały proces realizacji swoich zamówień możesz śledzić w swoim koncie IKU.

Zindywidualizowane rozliczenia

Każdy użytkownik konta IKU, otrzymuje swój indywidualny numer rachunku bankowego do wpłat zobowiązań. Dzięki automatycznej identyfikacji płatności Twoja wpłata zostanie odnotowana na Twoim koncie bez zbędnych opóźnień, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zamówień.

Automatyczne płatności

Dzięki płatnością on-line możesz dokonać płatności za zamówione usługi lub opłacić składkę członkowską poprzez swoje konto IKU.

System poświadczeń dokumentów elektronicznych

W celu usprawnienia obsługi użytkowników serwisu oraz członków Narodowego Centrum Zdrowia wiele zaświadczeń lub innych dokumentów można wygenerować osobiście z poziomu konta IKU. System poświadczeń ma za zadanie weryfikację autentyczności dokumentów generowanych elektronicznie przez użytkownika.

W nowej wersji serwisu zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. protokół DNSSEC, certyfikat SSL, DNS Anycast, których zadaniem jest zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu i uniemożliwić osobom niepowołanym dostęp do Twoich danych zgromadzonych w Indywidualnym Koncie Użytkownika.

DNS Security Extensions

to protokół, dzięki któremu użytkownicy odwiedzający Twoją stronę będą chronieni przed cyberprzestępstwami, a w szczególności przed przekierowaniem domen na strony WWW wyłudzające dane (phishing). DNSSEC zabezpiecza informacje DNS przed sfałszowaniem i modyfikacją poprzez wykorzystanie kryptografii asymetrycznej i podpisów cyfrowych.

Transport Layer Security SSL

to protokół sieciowy szyfrujący informacje i zapewniający poufność transmisji danych przesyłanych pomiędzy osobą odwiedzającą Twoją stronę a serwerem, na którym znajduje się strona. CAA pozwala zaś określić właścicielowi domeny, który Urząd Certyfikacji może wystawiać dla niej SSL, dzięki czemu ogranicza ryzyko wydania błędnych lub fałszywych certyfikatów.

DNS Anycast

to technologia, która przyspiesza odpowiedzi serwerów DNS. Poprzez wykorzystanie tego rozwiązania zapytanie o konkretną domenę jest przekierowane do najbliższego punktu w zasięgu użytkownika.

Dodatkowo serwis wykorzystuje najnowszy standard Hypertext Transfer Protocol 2 (HTTP/2).

Zachęcamy do utworzenia Indywidualnego Konta Użytkownika w serwisie i zapoznania się nowymi funkcjami dostępnymi dla zarejestrowanych użytkowników.

Udostępnij artykuł:

Zobacz również

Zapisz się do newslettera!

Bądź na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, ważnymi komunikatami oraz ofertami specjalnymi!

Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Kliknij, aby usunąć komunikat.